forex trading logo

"Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny." Sosai Masutatsu Oyama


Start Historia
PDF Drukuj Email

HISTORIA IŁAWSKIEGO KLUBU KYOKUSHIN KARATE

1986r.

Tomasz Gąska rozpoczyna treningi we Wrocławskim Klubie Kyokushin Karate.Pierwszym jego instruktorem został Sempai Poznański.

1993r.

Tomasz Gąska zdobył licencję Agenta Ochrony Osób i Mienia, Konwojentów i Inkasentów Wartości.

1998r.

Tomasz Gąska rozpoczyna treningi w filli Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Jego instruktorem zostaje Sempai Artur Małż.

2001r.

Tomasz Gąska zdobywa w Olsztynie uprawnienia instruktora sportu.

Powstaje  fillia SKKK w Iławie. Zajęcia prowadzi Tomasz Gąska.

Pierwszy trening odbywa się 8 października w Zespole Szkół im.Bohaterów Września 1939r.          w Iławie ul.Kopernika 8a.

2002r.

W lutym w Kielcach Tomasz Gąska zdobywa uprawnienia instruktora karate kyokushin.

Pierwszy egzamin karate kyokushin w sesji zimowej zaliczyło 34 kohai z Iławy.

2003r.

Komenda Powiatowa Policji w Iławie przeprowadza przy pomocy SKKK fillia w Iławie kurs samoobrony dla kobiet. Kurs trwał ponad miesiąc. W zajęciach brało udział ponad 300 pań. Prowadzacym kurs był Tomasz Gąska.

2004r.

Na Mistrzostwach Polski Wschodniej w Suwałkach Michał Macias wywalczył III miejsce w kategorii light kontakt – 70 kg.

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim razem z Sekcją Karate Kyokushin z Iławy organizuje kurs samoobrony dla kobiet w którym brało udział ponad 70 pań. Prowadzącym kurs był instruktor karate Tomasz Gąska we wspólpracy z sempai Barbarą Trzcińską.

W Jażdżówkach pod Iławą organizowana jest Wojewódzka Inauguracja Europejskiego Roku Edukacji przez Sport. Odbyły się pokazy róznych styli walki w tym pokaz karateków kyokushin z Iławy.

W Iławie na zaproszenie SKKK filia Iława przybyła z Japonii profesor Satoko Fujita, mistrzyni szkoły Ikenobo. W kinie X Muzy w Iławie wypełnionym po brzegi odbyła się prelekcja o kraju kwitnacej wiśni, był tez pokaz ikebany oraz japońskiej kaligrafii.

Na Turnieju Karate Kyokushin w Radzyminie Przemysław Romanowski w kategorii open full kontakt zajął I miejsce, a jego klubowy kolega Michał Macias w tej samej kategorii II miejsce.

Instruktor Tomasz Gąska podczas Międzynarodowego Obozu Karate Kyokushin w Krakowie zdobywa stopień 2 kyu.

2005r.

Na Mistrzostwach Województwa Karate Kyokushin w Ełku w walkach Przemysław Romanowski               zajął II miejsce w kategorii kumite full kontakt – 80 kg, II miejsce zajął Błażej Wrzosek w kategorii full kontakt + 80 kg, w swoich kategoriach w walkach wywalczyli też II miejsce Karol Szczawiński, oraz II miejsce Rafał Rykaczewski.

Odbyła się II Edycja kursu samoobrony dla kobiet w Iławie przy wspólpracy Komendy Powiatowej  Policji w Iławie i Strostwa Powitowego w Iławie.Kurs prowadził instruktor karate Tomasz Gąska.

Na Mistrzostwach Polski w Karate Kyokushin w Grajewie Przemysław Romanowski zajął III miejsce w kategorii kumite mężczyzn – 80 kg.

Na Turnieju w Augustowie z okazji 25-lecia istnienia tamtejszego klubu w walkach Błażej Wrzosek zajął II miejsce w kategorii full kontakt + 80 kg.

Na V Warmińsko-Mazurskiej Olimpiadzie Młodzieży w Olsztynie w walkach Julita Jarnicka zajęła I miejsce zdobywając złoty medal Olimpiady w kategorii juniorek młodszych.

Na III Otwartym Turnieju Dzieci i M łodzieży we Włocławku w walkach Karol Peglau zajął I miejsce w kategorii juniorów młodszych – 70 kg, Aleksandra Bączek III miejsce w kategorii juniorka młodsza + 45 kg, Agata Jeziorska III miejsce w kategorii + 45 kg, Agnieszka Kraweć III miejsce w kategorii juniorka młodsza + 55 kg, Kinga Żuralska III miejsce w kategorii + 55 kg.

Z okazji 700-lecia Miasta Iławy na uroczystej Sesji Rady Miasta Burmistrz Iławy Jarosław Maśkiewicz wręczył Dyplom i okolicznościowy Medal za wkład na rzecz rozwoju i popularyzacji Miasta Iławy Tomaszowi Gąska.

2006r.

Na VII Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Karate Kyokushin w Dobrym Mieście w walkach Przemysław Romanowski zajął III miejsce w kategorii full kontakt – 80 kg, Małgorzata Gamrat zajęła III miejsce w kategorii light kontakt młodziczek + 49 kg,Aleksandra Bączek zajęła III miejsce w kategorii light kontakt,  Agnieszka Kraweć zajęła III miejsce w kategorii juniorek młodszych + 55 kg.

Odbyła się II Edycja kursu samoobrony dla kobiet w Nowym Mieście Lubawskim.Kurs zorganizowano przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w N.M.L, Starostwa Powiatowego w N.M.L oraz Urzędu Miasta w N.M.L i Państwowej Straży Pożarnej w N.M.L. Udział wzięło około 60 pań. Kurs prowadził instruktor karate kyokushin Tomasz Gąska we wspólpracy z sempai Barbarą Trzcińską.

Na VII Pucharze Warmii i Mazur w Karate Kyokushin w Iławie organizowanym przez nasz klub po raz pierwszy w naszym mieście pod Patronatem Ambasady Japonii w Polsce Iławianie nie zawiedli w walkach Przemysław Romanowski zajął I miejsce w kategorii mężczyzn – 80 kg, Błażej Wrzosek zajął II miejsce w kategorii mężczyzn + 80kg, Małgorzata Królik zajęła III miejsce w kategorii kobiet open, Agata Jeziorska zajęła II miejsce w kategorii lekki kontakt młodziczek + 49 kg, Radosław Kraweć zajął III miejsce w kategorii lekki kontakt junior młodszy – 65 kg, Julita Jarnicka zajmuje III miejsce w kategorii lekki kontakt juniorek młodszych – 55 kg, Kinga Żuralska zajmuje III miejsce w kategorii lekki kontakt juniorek młodszych + 55 kg, Małgorzata Gamrat zajmuje III miejsce w kategorii lekki kontakt młodziczek+ 49 kg, Aleksandra Bączek zajmuje III miejsce w kategorii lekki kontakt + 49kg.

2007r.

Na VI Zimowej Akademii Karate Kyokushin w Iławie odbył się I Mini Turniej Klubowy Karate Kyokushin z okazji zakupu przez Urząd Miasta Iławy specjalnej maty TATAMI  do ćwiczeń dla klubu.

W rozegranych tym razem W Bartoszycach VIII Mistrzostwach Warmii i Mazur w Karate Kyokushin w walkach Przemysław Romanowski dopina swego i zostaje mistrzem w województwie Warmińsko-Mazurskim zajmując I miejsce w kategorii kumite – 80 kg, Małgorzata Królik zajęła  III miejsce w kumite + 55 kg, Błażej Wrzosek zajął III miejsce w kategorii kumite + 80 kg, Damian Szejnoch zajął  III miejsce w kategorii light kontakt młodzików - 52 kg.

Na VII Otwartych Mistrzostwach Malborka w Karate Kyokushin w walkach Przemysław Romanowski zajął I miejsce w kategorii kumite – 80 kg, Małgorzata Królik zajęła II miejsce w kategorii kumite kobiet.

Podczas XXIV Pucharu Polski w Karate Kyokushin w Grajewie w walkach Przemysław Romanowski zajmuje III miejsce w kategorii kumite full kontakt – 80 kg.

Na Otwartym Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyn pierwszy swój medal w trudnej konkurencji KATA zdobywa Mateusz Mycek zajmując III miejsce, w walkach Agata Jeziorska zajmuje I miejsce w kategorii lekkiego kontaktu, Małgorzata Gamrat zajmuje III miejsce w kategorii lekkiego kontaktu.

Instruktor Tomasz Gąska podczas Międzynarodowego Obozu Karate Kyokushin w Krakowie zdobywa stopień 1 kyu.

2008r.

Podczas VII Zimowej Akdemii Karate Kyokushin w Iławie rozegrano II Mini Turniej Klubowy w Karate Kyokushin w Kata Dzieci I miejsce zajął Kamil Gąska, II miejsce zajął Jan Witkowski, III miejsce zajął Artur Błaszkowski, w walkach lekkiego kontaktu juniorów I miejsce zajął Damian Szejnich, II miejsce zajął Mateusz Mycek, III miejsce zajął Dominik Kadzik, w walkach lekki kontakt open I miejsce zajęła Małgorzata Królik, II miejsce zajął Klaudiusz Smoliński, III miejsce  zajął Kamil Sierdziński, w walkach kumite senior I miejsce zajął Marcin Rojczyk, II miejsce zajął Dariusz Baliński, III miejsce zajął Dominik Szuflikowski.

Na Gali Sportu i Kultury w Iławie Burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik wręczył Przemysławowi Romanowskiemu zawodnikowi Karate Kyokushin nagrodę sportową za wysokie wyniki sportowe za 2007r.

Na IX Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Karate Kyokushin w Ostródzie w walkach po raz drugi na tej rangi zawodach po złoto sięgnął Przemysław Romanowski zajmując I miejsce w kategorii kumite – 80 kg, Błażej Wrzosek tym razem po raz pierwszy sięga w województwie po złoto zajmując I miejsce w kategorii kumite + 80 kg, Damian Szejnoch zajął II miejsce w kategorii lekki kontakt, Oliwia Dobrzyńska zajmuje III miejsce w kategorii lekki kontakt młodziczek + 50 kg, Dominik Kadzik zajął III miejsce w kategorii lekki kontakt + 60 kg, Mateusz Mycek zajął III miejsce w kategorii lekki kontakt młodzików – 50 kg, po raz pierwszy startujemy w konkurencji walk reżyserowanych - duet Mateusz Mycek i Damian Szejnoch zajmują III miejsce.

Z Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin w Bartoszycach przywiózł w walkach lekkiego kontaktu kadetów III miejsce Mateusz Mycek.

Na VIII Pucharze Warmii i Mazur w Karate Kyokushin w Iławie organiowanym przez nasz klub po raz drugi już w grodzie nad Jeziorem Jeziorak znowu nie zawiedli gospodarze zdobyliśmy co prawda medale koloru brązu w ilosci 8 ale konkurenci byli bardzo dobrze przygotowani. Malgorzata Gamrat zajęła III miejsce w kategorii lekki kontakt juniorek młodszych + 55 kg, Damian Szejnoch zajął III miejsce w kategorii lekki kontakt młodzików – 50 kg, Mateusz Mycek zajął III miejsce w kategorii lekki kontakt młodzików – 60 kg, Małgorzata Królik zajęła III miejsce w kategorii kumite seniorek + 55 kg, Marcin Rojczyk zajął III miejsce w kategorii kumite    seniorów – 70 kg, Przemysław Romanowski zajął III miejsce w kategorii kumite seniorów – 80 kg, Błażej Wrzosek zajął III miejsce w kategorii kumite seniorów + 80 kg, Dariusz Baliński zajął III miejsce w kumite seniorów.

2009r.

Na Jubileuszowych X Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Karate Kyokushin w Olecku nie mogło zabraknąć zawodników z Iławy. Po raz pierwszy dzieci przywiozły puchary Mistrzostw Województwa w KATA Olena Burkiewicz zajęła w tej konkurencji III miejsce a w grupie chłopców Kamil Gąska zdobył III miejsce, w walkach Mateusz Mycek zajął II miejsce w kategorii młodzików – 60 kg, Damian Szejnoch zajął III miejsce w kategorii młodzików, Przemysław Romanowski zajął III miejsce w kategorii kumite – 80 kg, Błażej Wrzosek zajął III miejsce w kategorii kumite + 80 kg.

Podczas marcowych Mistrzostw Polski Makroregionu Polski w Puławch w walkach Przemysław Romanowski zajął III miejsce w kategorii kumite – 80 kg.

W Krakowie odbył się XXXVI Międzynarodowy Obóz Karate Kyokushin podczas którego podchodzili do egzaminu na dan Tomasz Gąska i jego kolega klubowy Artur Małż – obaj pomyślnie przeszli przez niego otrzymując z rąk Shihan Katsuhito Gorai z Japonii poświadczenie nadania stopnia 1 dan.

Na XII Mistrzostwach Polski Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w walkach Przemysław Romanowski zajął III miejsce w kumite – 80 kg.

Podczas XXVI Pucharu Polski Seniorów w Karate Kyokushin w Bydgoszczy. W hali „ Asuria” w walkach Przemysław Romanowski zajmuje III miejsce w kategorii kumite – 80 kg .

„Gazeta Iławska” oddz. „Gazety Olsztyńskiej” ogłosił Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca z Powiatu Iławskiego na 12 sportowców na wysokiej 5 lokacie uplasował się Przemysław Romanowski trenujący karate Kyokushin w Iławie zdobywając 10,6 % głosów.

Na Ogólopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Bartoszycach w walkach po raz pierwszy startowały Olena Burkiewicz i w kategorii ciężkiej rcznik 1999-98 zajęła III miejsce, Wiktoria Przedpełska w kategorii lekkiej rocznik 1999-98 zajęła III miejsce, udany start zaliczył po raz pierwszy też Wojciech Zbysiński w kategorii kadetów zajmując II miejsce, Damian Szejnoch zajął III miejsce w kategorii młodzik.

2010r.

Podczas XIII Mistrzostw Poski Służb Mundurowych startuje 2 naszych zawodników w walkach. Przemysław Romanowski zajmuje III miejsce w kumite 80 kg. Natomiast Dariusz Baliński musiał uznać wyższość przeciwnika ale pokazał młodszym kolegom że pomimo wieku jako Strażnik Więzienny można spróbować sił w walce kontaktowej.

Na Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieżyi Juniorów w semi kontakcie w Augustowie w walkach Olena Burkiewicz zajęła III miejsce w kumite lekki kontakt dzieci.

Powstaje Iławski Klub Kyokushin Karate.

2011r.

Klub organizuje podczas ferii X Zimową Akademię Karate Kyokushin.

Luty 2011 rok – powstanie nieformalny klubowy blog – www.karateilawa.blogspot.com

Iławscy karatecy organizują pierwsze zimowe wejście do wody dla Morsów. Na plażę miejską nad jeziorem Jeziorak przybywają Morsi z Susza, Ostródy, Kwidzyna oraz Iławy. Relacje transmitowało na żywo Polskie Radio Olsztyn oraz Telewizja POLSAT News. Rozgrzewkę poprowadził sensei Tomasz Gąska który razem z sensei Arturem Małż z Ostródy wykonali test Tameshiwari przed kąpielą. Współorganizatorem byli iławscy strażacy, Restauracja „Leśna” z Iławy, SSP „ORKA” , MOS Iława oraz Iławska Izba Gospodarcza.

Po raz pierwszy i myślimy, że nie ostatni w historii naszego klubu razem z zaprzyjaźnionym klubem karate z Ostródy najmłodsi zawodnicy byli w Multikinie Helios w Olsztynie na filmie 3D „Rio”. Była to nagroda za trudy pracy, jakie mali karatecy wypracowali w pocie czoła na Dojo w Iławie i Ostródzie.

W dniach 6 – 8 maja karatecy z Iławy przebywali na III Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w czeskiej Pradze. Organizatorem zawodów był klub prowadzony przez v-ce Mistrza Świata Open w Japonii Jana Sokupa. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników i zawodniczek z Czech, Austrii, Niemiec, Ukrainy, Węgier, Francji, Serbii, Słowacji, Słowenii i Polski. Zawodnicy w wieku 7 – 21 lat rywalizowali na 3 tatamii w pełno kontaktowej walce według reguł International Karate Organization. Iławski klub reprezentowało 6 zawodników: Olena Burkiewicz, Jakub Szymański, Eryk Tokarz, Szymon Proczek, Michał Rubalewski, Kamil Gąska. W przedziale miejsc 5-8 uplasował się Jakub Szymański. Tuż za podium na miejscu 4 zakończył turniej Michał Rubalewski. Natomiast do ścisłego finału dotarł Kamil Gąska startujący do tej pory w kategorii KATA. Kumite to jego sprawdzian i zdany bardzo dobrze z Pragi przywiózł medal koloru brązowego w kategorii 12-13 latków +45 kg. Tym bardziej cieszy fakt że był to pierwszy medal w turnieju zagranicznym. Po 12-tu godzinach turnieju przenocowaliśmy w Pradze a całą niedzielę zwiedzaliśmy to piękne i gościnne miasto razem z zawodnikami z klubu z Ostródy. Trzeba dodać że ten wyjazd nie miałby miejsca gdyby nie przyjaciele klubu którym serdecznie dziękujemy. A są to: Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Firma Transportowa Pana Andrzeja Kujawskiego.

Pierwszy sparing międzyklubowy miał miejsce 18 maja w naszym Dojo. Gościliśmy zawodników z klubu w Ostródzie z szefem klubu sensei Arturem Małż. Spotkanie miało na celu weryfikację postępów w kumite poszczególnych zawodników. Ćwiczono elementy kumite w formule full kontakt i semi kontakt. Oczywiści nie mogło zabraknąć akentów w postaci kata i ido-geiko.

W dniu 28 maja braliśmy udział w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Kyokushinkai IKO, VII Turnieju Karate Kyokushinkai dla Dzieci i Młodzieży z Okazji Dnia Dziecka w Ostrowi Mazowieckiej. W zawodach uczestniczyło blisko 270 zawodników z 18 klubów z całej Polski. Jak zawsze przygotowania do startu były bardzo intensywne. Niedawno przyjechaliśmy z turnieju w Pradze, gościliśmy też w Iławie na turnieju sparingowym zawodników z Ostródy. Opłaciła się ciężka praca wszystkich klubowiczów w kat. Junior semi-kontakt +65 kg srebro zdobył Sławomir Myśliński, oraz w kat. Kadet +50 kg Kamil Gąska który do finału wszystkie walki rozstrzygał przed czasem efektywna techniką mawashi-geri gedan. Brązowe medale zdobyli Mateusz Granica w kat. Junior semi-kontakt +85 kg, oraz Jakub Szymański w kat. Kadet lekki-kontakt. Bardzo dobrze zaprezentowali się w swoich kategoriach Konrad Suchocki i Justyna Tomasik . Przegrali tylko dlatego że za mocno walczyli ale był to ich pierwszy start rokujący jednak na przyszłość. Dziękujemy za pomoc w starcie Iławskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji bez którego start byłby niemożliwy.

Na zakończenie sezonu treningowego 2011/2012 gościliśmy w Gospodarstwie Agroturystycznym w Karasiu gdzie udaliśmy się w czerwcowe słoneczne popołudnie rowerami na I Rodzinny Piknik. Blisko 50 rowerzystów-karateków po przybyciu na miejsce grillowało oraz wypoczywało czynnie. Odbył się mecz piłki nożnej dzieci kontra rodzice. Wynik to 6:1 dla rodziców uzyskany poprzez strzelenie kliku bramek przez mamy a nie tatusiów. Nie zabrakło też przejażdżek wynalazkami gospodarza czyli limuzyną na 10 miejsc marki Fiat 126p Dziękujemy bardzo Panu Zbigniewowi Zientarskiemu który gościł nas u siebie oraz sempai Dariuszowi Balińskiemu który dopiął imprezę od strony organizacyjnej.

W dniach 24.06.2011 02.07.2011r. w Mikoszewie odbył się obóz szkoleniowy karate kyokushin organizowany przez Iławski i Ostródzki Klub Kyokushin Karate w którym udział wzięło ponad 130 karateków z Iławy, Ostródy, Olecka, Warszawy i Grajewa. Głównym instruktorem był sensei Wojciech Rejterada 2 dan który postawił akcent na taktykę kumite w karate kyokushin. Zajęcia prowadzili również sensei Radosław Mazurek 2 dan, sensei Robert Wojnowski 1 dan, sensei Artur Małż 1 dan oraz sensei Tomasz Gąska. Wypoczynek dzieci był połączony z treningami, plażowaniem oraz wycieczkami. Kąpieli zażywaliśmy nie tylko w Morzu Bałtyckim ale i w basenie ośrodka „Korona” którego byliśmy gośćmi. Wycieczka do ZOO w Gdańsku, kina 5D gdzie wiał wiatr, deszcz, ogień a nawet ślina smoka, zwiedzanie Starówki Gdańskiej, przejazd kolejką wąskotorową, ogniska i dyskoteki dopełniały całości atrakcji jakie czekały na dzieci. Młodzież miała też możliwość zwiedzenia Obozu Koncentracyjnego w Sztutowie i usłyszeć z ust przewodnika historię tego ważnego miejsca na Pomorzu. Na obozie odbył się dwudniowy turniej piłki nożnej, turniej strzelecki z wiatrówki sportowej. Odbył się też mecz piłkarski kadra kontra obozowicze gdzie zwyciężyli obozowicze. W połowie obozu odbył się poranny wspólny trening wszystkich obozowiczów przebywających na terenie ośrodka w Mikoszewie tj. zawodników kyokushin, uczestników Parafiady, sanbao (kung-fu), młodzieży z Rosji. Łącznie około 400 osób. Pod koniec obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu, który wszyscy zaliczyli pomyślnie.

Wszystkim uczestnikom obozu Iławski Klub serdecznie dziękuje za fantastyczną atmosferę która była motorem do wielu nieocenionych znajomości z kolegami i koleżankami z całej Polski oraz przyjaciół z Rosji.

Na zaproszenie sensei Waldemara Matyki 3 Dan z Augustowskiego Klubu Kyokushin Karate przebywał w Augustowie na XXVI Letnim Obozie Szkoleniowym Karate sensei Tomasz Gąska 1 Dan oraz instruktor z Ostródy sensei Artur Małż 1 Dan .Uczestniczyli oni w zgrupowaniu mającym przygotować zawodników oraz przeszkolić kadrę pod kątem udziału w Mistrzostwach Świata w Tokio w Karate Kyokushin. Oprócz w/w instruktorów szkoleniowcami byli sensei Wojtek Rejterada 2 Dan z Olecka oraz sensei Dariusz Syrnicki 1 Dan z Łomży.

Niecodzienne zdarzenie w historii klubu miało miejsce 10 września 2011r. odbył się tego dnia ślub naszej klubowiczki Małgorzaty Królik z byłym reprezentantem naszego klubu Przemysławem Romanowskim. Najmłodsi klubowicze towarzyszyli im w kościele, zawodniczka Aleksandra Gurzyńska zagrała na skrzypcach dla nowożeńców a przed domem weselnym czekało jak przystało na małżeństwo karateków TAMESHIWARI….ten egzamin zdali WZOROWO….życzymy dalszych sukcesów na drodze karate oraz prywatnej i zawodowej….

Rozpoczęcie sezonu treningowego 2011/20012r. to start 24 września naszych zawodników na I Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin GALIZIA CUP – POLSH OPEN w Leżajsku. Iławę reprezentowali Michał Rubalewski, Szymon Proczek, Kamil Gąska. Na trzech tatami rywalizowało 215 karateków z 24 ekip z całej Polski oraz bardzo liczna ekipa z Ukrainy . Na 4 miejscu tuż za podium uplasował się Michał Rubalewski oraz Szymon Proczek. Najlepiej spisał się Kamil Gąska w kategorii Kadet + 50 kg jak to się mówi w sportach walki miał swój dzień ten młody karateka kończył swoje walki grubo przed czasem bo około 40 sekund. W drodze do finału pokonał sinego zawodnika z Ukrainy, walkę o złoto przegrał dopiero po dogrywce. Kamil dostał upomnienie za nieprzepisową technikę i zakończył turniej ze srebrem dla Iławy. Chłopcy spisali się bardzo dobrze. Nagrodą było zwiedzanie południowych regionów Polski. Zwiedziliśmy Sandomierz, Stalową Wolę i oczywiście Leżajsk. Chcielibyśmy podziękować serdecznie sensei Arturowi Małż z Ostródzkiego Klubu Karate Kyokushin za transport i nocleg zawodników z Iławy….japońskim….OSU

Kolejny sprawdzian dla Iławiaków miał miejsce 16 października 2011r. na I Turnieju Karate Kyokusnin o Puchar Prezydenta miasta Ciechanowa. Wystartowało w zawodach 228 karateków z 20 klubów z całej Polski. Nie zabrakło tez iławian. Ekipa sześciu zawodników: Olena Burkiewicz, Aleksandra Gurzyńska, Mateusz Granica, Konrad Suchocki, Bartosz i Konrad Drozdowscy startowali w konkurencjach kumite. Start na samym początku był bardzo pomyślny bo iławianie zdobywali przewagę poprzez wazari czyli 0,5 pkt. Ale walczy się do końca gdy przeciwnicy otrząsnęli się po przegranym początku walki w końcówce pokonali iławian. Do strefy medalowej dotarła tylko Aleksandra Gurzyńska zdobywając brązowy medal w kategorii kadetek semi-kontakt -50 kg. Chciałbym podziękować rodzicom którzy pomogli przy wyjeździe zawodników.

Iławski Klub Kyokushin Karate po raz drugi zorganizował Kąpiel Morsów. Otwarcie sezonów miało miejsce 11 listopada 2011r w Święto Niepodległości Polski. Na plaży miejskiej przy Hotelu „Kormoran” iławskie Morsy zanurzyły się po raz kolejny. Najmłodszy uczestnik kąpieli Konrad Suchocki z IKKK miał 7 lat a najstarszy Tadeusz Pajewski 57 lat obaj otrzymali puchary które ufundowało Iławskie Centrum Spotu i rekreacji. Razem kąpali się z nami Morsi z Kwidzyna, Susza, Ostródy i oczywiście z Iławy. Zażywający kąpieli mogli posilić się smaczną grochówką z wkładką którą ufundowała Restauracja „Leśna” z Iławy i sklep mięsny pani Kierzniewskiej. Impreza nie odbyłaby się gdyby nie Iławskie Centrum Sportu i Rekreacji, Starostwo Powiatowe w Iławie które ufundowało koszulki z logo imprezy, Urząd Gminy Iława przygotował gadżety dla morsów, firma „AGLA” Grażyna Wilczyńska ufundowała koszulki z logo imprezy a słodycze dla najmłodszych zapewniło Biuro Rachunkowe Państwa Szymańskich z Ostródy. Radosław Burza dyrektor MOS w Iławie zabezpieczył szatnie i saunę dla „zmarzluchów”. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwał profesjonalny ratownik medyczny z Ostródy. Podziękowania kierujemy też dla rodziców klubowiczów samym klubowiczom oraz sempai Dariuszowi Balińskiemu.

Wśród 300 miłośników zimnych i lodowatych kąpieli z całej Polski nie mogło zabraknąć również naszej reprezentacji z Klubu Karate Kyokushin w Iławie. Olena Burkiewicz, Michał Rohde, Karol Wilczyński, Tomasz Burkiewicz, Marek Wilczyński, Tomasz Gąska, Krzysztof Wilczyński oraz najmłodszy karateka Mikołaj Wilczyński udali się na plażę Hotelu „Anders” w Starych Jabłonkach. Cała impreza odbyła się w rozrywkowej atmosferze a na rozgrzewkę czekało wiele atrakcji w postaci: ogniska, jedzenia i ciepłego picia.

11 grudnia odbył się w Iławie I Rodzinny Turniej Karate Kyokushin Trzech Dojo. Zawody zostały po raz pierwszy rozegrane w niespotykanej formule w sportach walki. Prawie 200 uczestników z klubów karate z Ostródy, Szczytn-Rozóg, oraz Iławy rywalizowało na tatami przez cały dzień. Turniej miał charakter rodzinnej rywalizacji co stanowiło nowość a co za tym idzie było celem nadrzędnym zawodów. Rodzinne zmagania przypadły wszystkim rodzicom do gustu. Rodzice oraz dzieci rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych. Zawodnicy startowali w konkurencji KATA oraz SEMI-KONTAKT. Po raz pierwszy w Iławie rozegrano konkurencję Kumite MASTERS OPEN + 35 lat. Wszyscy zajadali się ciastami które przygotowały wszystkie mamy zawodników a catering obiadowy przygotowała Restauracja „Leśna”. Całości dopełnił wystrój Sali w stylu japońskim oraz bęben TAIKO którego dźwięk rozpoczął zmagania Turniejowe. Łącznie Iławski Klub Kyokushin Karate zdobył 36 medali w tym 9 złotych, 12 srebrnych i 15 brązowych. Iława zajęłam 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy wszystkim medalistom i ich rodzicom….zapraszamy na kolejny już II Turnie Trzech Dojo który odbędzie się w 2012r w Ostródzie.

Medale Iławian:

- Konkurencja sprawność Mamusia: 2.miejsce Katarzyna Prusakowska - Konkurencja sprawność Tatuś: 1.miejsce Krzysztof Proczek - Sprawność 5-7 lat chłopcy: 3 miejsce Konrad Suchocki - Sprawność 5-7 lat dziewczynki: 3.miejsce Karolina Prusakowska - Sprawność 11-13 lat chłopcy: 2. miejsce Kacper Młynarczyk - Sprawność 11-13 lat dziewczynki: 1.miejsce Olena Burkiewicz, 2.miejsce Justyna Tomasik - Kata do lat 14 dziewcząt: 3.miejsce Olena Burkiewicz - Kata do lat 14 chłopcy: 2. miejsce Kamil Gąska - Kata pow. 14 lat: 1.miejsce Matusz Granica, 2.miejsce Dariusz Baliński, 3.miejsce Michał Rubalewski. – Semi Kontakt Juniorzy: 1.miejsce Jan Haska, 2.miejsce Mateusz Granica, 3.miejsce Witold Błażejczyk. – Semi Kontakt Junior/Młodzik: 1.miejsce Michał Rubalewski, 3.miejsce Szymon Proczek - Semi Kontakt Kadet – 50 kg: 3.miejsce Bartosz Drozdowski - Semi Kontakt Kadet + 50kg: 1.miejsce Kamil Gąska, 3.miejsce Eryk Tokarz - Semi Kontakt Kadet młodszy – 40 kg: 3.miejsce Konrad Drozdowski - Semi Kontakt Kadet młodszy + 40 kg: 2.miejsce Mariusz Rzepka, 3.miejsce Jakub Kruszewski - Semi Kontakt do lat 9 chłopcy -25 kg: 3.miejsce Konrad Suchocki - Semi Kontakt do lat 9 chłopcy – 35 kg: 2.miejsce Mikołaj Wilczyński - Semi Kontakt Kadetki: 1.miejsce Olena Burkiewicz, 2.miejsce Oliwia Rakowicz, 3.miejsce Justyna Tomasik - Semi Kontakt Kadetki Młodsze: 2.miejsce Sara Młynarczyk - Semi Kontakt dziewczęta do 9 lat: 2.miejsce Karolina Prusakowska - Kumite 1-go kontaktu – 80 kg: 3.miejsce Marek Wilczyński - Kumite 1-go kontaktu + 90 kg: 1.Michał Rohde - Mężczyźni kategoria Masters Open + 35 lat: 1.miejsce Tomasz Burkiewicz, 2.miejsce Andrzej Dzieniszewski, 3.miejsce Dariusz Baliński, 3.miejsce. Krzysztof Wilczyński

SPONSORZY IMPREZY: Starostwo Powiatowe w Iławie, Iławskie Centrum Sportu i Rekreacji, Transport Krajowy i Międzynarodowy Mariusz Podlewski, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Rożenatal-Krzysztof Ojdanowski, Optyk Express Ostróda-Anna Kurdziel, Cordex Higiena Plus Ostróda-Ryszard Markiewicz, ART LAND Studio Architektury krajobrazu-Ostróda, MASMED Gabinet Masażu-Ostróda, Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Iława-Andrzej Dzieniszewski, King’s School of English-Ostróda, Restauracja „Leśna”-Iława, Biuro Inwestycyjno-Projektowe tk.inpro-Tomasz Kraweć, Biuro RachunkoweOstróda-Katarzyna i Ireneusz Szymańscy, „MEKSIM” – Morąg, BRICOMARCHE-Iława.

2012r.

W dniu 15.01.2012r. blisko 230 karateków uczestniczyło w egzaminie na stopnie szkoleniowe kyu. Tym razem byliśmy gospodarzami egzaminu. W egzaminie wzięły udział kluby współpracujące z IKO Kyokushinkai-kan t.j Ostródzki Klub Kyokushin Karate, Akademia Sztuk Walki Szczytno-Rozogi oraz Iławski Klub Kyokushin Karate. Najmłodszy uczestnik biorący udział miał 5 lat a najstarszy 54 lata. Egzamin był trudnym 5-cio godzinny sprawdzianem umiejętności naszych podopiecznych. Egzaminatorzy położyli nacisk na aspekty techniczne i wytrzymałościowe zdających. Wszystkim gratulujemy promocji na kolejne kyu.

Blisko 50 uczestników brało udział już w XI Zimowej Akademii Karate Kyokushin. Jak zawsze miała ona charakter BEZPŁATNYCH zajęć dla wszystkich zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych mieszkańców Iławy i okolic naszego miasta. Każdy dla kogo ważny jest ruch i zdrowie mogło uczestniczyć w ciekawych treningach, które miały za zadanie przybliżyć sztukę karate z kraju kwitnącej wiśni.

Ekipa iławskich karateków przebywała 17 marca 2012r. w Józefowie na II Turnieju Karate Kyokushin-IKO MAZOVIA CUP 2012 organizowany przez sensei Pawła Juszczyka 4 Dan. W zawodach wystartowało 342 zawodników z 23 ośrodków z całej Polski. Walki rozgrywano na trzech matach na każdej z nich odbyło się ponad 100 pojedynków. W turnieju też nie zabrakło także reprezentantów Iławy, których do Józefowa wybrało się 15-tu. Turniej był bardzo silnie obsadzony. Iławianie nie zawiedli oczekiwań zdobyli w sumie 6 medali. Po raz pierwszy wystartował w formule kumite juniorów + 85 kg Jan Haska który w najcięższej wadze sprawił niemałą niespodziankę zdobywając złoto dla Iławian. Wygrał wszystkie pojedynki w finale pokonując mocnego zawodnika z Ostrołęki w bardzo żywiołowej walce. Za mocną postawę na macie Janek otrzymał na zawodach przydomek „Drwal”. Pozostali Iławianie zajęli: Kategoria dzieci Młodsze -23 kg 2 miejsce Konrad Suchocki, Kategoria dzieci dziewczynki + 28 kg 3 miejsce Karolina Prusakowska, Kategoria Młodzik 3 miejsce Kamil Gąska, Juniorzy – 65 kg Sławomir Myśliński i – 85 kg Mateusz Granica zajęli 3 miejsce. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom a zawodnicy oraz Zarząd Iławskiego Klubu Kyokushin Karate dziękuje bardzo sensei Arturowi Małż z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate za pomoc w transporcie zawodników na Turniej w Józefowie.

1 kwietnia 2012r odbyła się cykliczna już impreza organizowana przez nasz klub czyli zakończenie sezonu Morsów. Z imprezy na imprezę coraz więcej klubowiczów-karateków próbuje swoich sił w zimnych wodach jeziora Jeziorak. Ponad 40 zwolenników morsowania z Susza, Kwidzyna, Olsztyna, Ostródy i Grudziądza oraz Iławy krzycząc ……Ciepła woda,ciepła woda!!!! Chodźcie do nas!!!”…. zachęcała tłum kibiców do wejścia razem z nimi. Pomagali nam Radosław Burza Dyrektor MOS Iława, Restauracja „Kormoran” serwowała ciepły posiłek oraz herbatkę z cytryną. Dziękujemy wszystkim Morsom którzy z nami pożegnali kolejny sezon i zapraszamy na kolejny 2012/2013r. Podziękowania oprócz powyższych przyjaciół kierujemy do sklepów Pani Maji Kierzniewskiej, Krzysztofowi Wilczyńskiemu, Tomaszowi Kraweć, Dariuszowi Balińskiemu. Patronat medialny jak zawsze objęła nad imprezą „Gazeta Iławska”.

Przygotowując się do Ogólnopolskiego Turnieju w Ostrowi Mazowieckiej 14 maja zawodnicy Iławskiego Klubu Kyokushin Karate brali udział w II Międzyklubowym treningu karate który odbył się w Ostródzie. W zajęciach wzięło udział ponad 100 osób z OKKK Ostróda, IKKK Iława i Akademii Sztuk Walki Szczytno-Rozogi. Motywem przewodnim zajęć było kumite oraz kihon. Trening poprowadził sensei Dariusz Hrynowiecki 2 dan, który skupił się na ćwiczeniach i technikach poprawiających szybkość w walce. Spotkanie trzech Dojo miało też na celu integrację między naszymi klubami oraz pokazanie dzieciom i młodzieży alternatywy i sposobów spędzania wolnego czasu bez jakichkolwiek używek jakimi są narkotyki, papierosy i alkohol. Chcielibyśmy też podziękować bardzo Pani Edycie PERGES oraz Krzysztofowi PANFIL z Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Chełmińskiej za pomoc w przygotowaniach zawodników z Iławy do Turnieju w Ostrowi.

Zawodnicy i zawodniczki Iławskiego Klubu Kyokushin Karate dalej podróżują po Polsce próbując swych sił w turniejach karate. 26 maja 2012r w Ostrowii Mazowieckiej odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Startowało 400 !!! zawodników z 28 ośrodków z Polski oraz ekipa z Białorusi. Poziom zawodów był bardzo wysoki, udział w nich brała czołówka młodych polskich karateków. Wystartowała też ekipa 17 zawodników z Iławy. Walki były bardzo emocjonujące i niezwykle efektowne, wiele z nich kończyło się przed czasem albo z jednoznacznym wskazaniem zwycięzcy. Medale koloru brązowego zdobyli zawodnicy: Mateusz Granica w kategorii Junior – 85 kg (16-17 lat), Jan Haska w kategorii +85 kg (16-17 lat), oraz w kategorii Młodzik + 60 kg(14-15 lat). Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy Iławskiemu Centrum Sportu i Rekreacji za pomoc w starcie naszym karatekom.

Jak co roku karatecy z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate zakończyli sezon treningowy w gościnnym Karasiu pod Iławą. Blisko 60 uczestników rodzinnego rajdu rowerowego malowniczymi lasami pojechało na wypoczynek do gospodarstwa agroturystycznego Pana Zbigniewa Zientarskiego. Po przyjeździe na miejsce rozegrane zostały mecze piłki nożnej Ojcowie kontra Synowie oraz Mamy kontra Córki. Pierwszy zakończył się bezbramkowym remisem, wrzutach karnych wygrali synowie 2:1. W drugim pojedynku lepsze okazały się mamusie pokonując córki 5:4. Oczywiście było też wspólne grillowanie oraz jak zawsze zostaliśmy przewiezieni przez gospodarza jego słynną 10-cio osobową limuzyna cabrio przerobioną z kultowego kiedyś Fiata 126p. Składamy szczególne podziękowania sempai Dariuszowi Balińskiemu który załatwił nam ten wspaniały wypoczynek.

Jak co roku karatecy z Iławy wypoczywali na obozie szkoleniowym po raz drugi w gościnnym Ośrodku „KORONA” w Mikoszewie nad Morzem Bałtyckim. W dniach 30.06 – 08.07. 2012r przebywało 246 adeptów z IKO Dojo Iława, Ostróda, ASW Szczytno-Rozogi, Leżajska, Olecka, Łomży, Zambrowa. Obóz był doskonałą okazją do spotkania się środowiska kyokushin karate z naszego kraju. Gośćmi specjalnymi byli sensei Anna Kaczyńska-Youssfi 1 Dan, oraz jej mąż sensei Skander Youssfi 3 Dan (dojo operator TUNEZJA), którzy poprowadzili wspaniałe ale jednocześnie wyczerpujące treningi. Ponadto treningi prowadzili m.in. sensei Dariusz Burda 3 Dan (dojo operator Leżajsk), sensei Dariusz Hrynowiecki 2 Dan (dojo operator Rozogi), sensei Tomasz Gąska 1 Dan (dojo operator Iława), oraz sensei Artur Małż 1 Dan (dojo operator Ostróda). Oprócz treningów na świeżym powietrzu, w Sali gimnastycznej, oraz porannych zaprawek uczestnicy obozu mogli spróbować swoich sił w parku linowym, uczestniczyć w super lekcji języka arabskiego, którą poprowadził sensei Skander z Tunezji. Kąpiele w morzu i w basenie na Ośrodku „KORONA”, turniej sumo na plaży , zwiedzanie starówki Gdańskiej to kolejne atrakcje obozowe. Całości dopełniła wizyta w DINO PARKU czyli lekcja historii z ruchomymi Dinozaurami, kino 5D w Malborku, oraz wizyta na stadionie ERGO-ARENA w Gdańsku wspaniałej bursztynowej konstrukcji. Nowością!!!!....obozu była fantastyczna gra w elektroniczny PAITBALL gdzie walczyliśmy uzbrojeni w najnowocześniejszą broń armii Stanów Zjednoczonych. Nie zabrakło też ognisk i dyskotek na jedną z nich sensei Artur Małż zaprosił profesjonalną grupę muzyczną AMBIT. Przy ich muzyce bawiły się wszystkie grupy będące w Ośrodku a było nas prawie 470 osób!!!! Całości dopełnił chrzest na SAMURAJA, trening nocny przy pochodniach, egzamin na stopnie kyu, oraz SAJONARA czyli program artystyczny poszczególnych miast który za sprawą „Jeżyka” czyli Mateusza Granicy z Iławy poprowadził swoje miasto po kolejne (drugie) zwycięstwo podczas SAJONARY. Puchar, kosz słodyczy, szampan PICOLO :), oraz ogromny arbuz były nagrodą dla całej ekipy karateków z Iławy. GRATULUJEMY! Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sensei i ich zawodnikom, gościom specjalnym za udział w obozie. Iławski Klub Kyokushin Karate jako współorganizator oraz Kierownik Wypoczynku sensei Tomasz Gaska serdecznie dziękuje wszystkim wychowawcom za bezpieczeństwo a przede wszystkim za bardzo dobrą opiekę nad dziećmi i młodzieżą bo wszyscy wróciliśmy zdrowi i wypoczęci z wypoczynku nad naszym pięknym Morzem Bałtyckim. Już nie możemy się doczekać następnego obozu w górach, ale to dopiero za rok OSU i do zobaczenia!!!!!

Na zaproszenie kierownik Leonardy Pawłowskiej zawodnicy i zawodniczki z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate przebywali w świetlicy Spółdzielczego Domu Kultury „POLANKA” w Iławie. Odbył się tam pokaz połączony z prelekcja na temat tej japońskiej sztuki walki nieżyjącego mistrza Sosai Masutatsu OYAMY. Członkowie klubu zaprezentowali techniki ręczne i nożne które ćwiczą pod okiem instruktora w klubie. KATA zaprezentowali sempai Olena Burkiewicz oraz sempai Kamil Gąska. Walkę pokazową kumite zaprezentowali Sempai Bartosz Drozdowski oraz Kamil Gąska. Na zakończenie wychowankowie z Domu Kultury obejrzeli pokaz TAMESHIWARI który wykonał sensei Tomasz Gąska 1 Dan. Wspólna fotografia oraz zapowiedź współpracy dopełniła całości spotkania. Zarząd Klubu pragnie podziękować członkom klubu oraz sempai Dariuszowi Balińskiemu za zorganizowanie i techniczną pomoc. OSU

 

2013

Styczeń 2013 roku – powstaje profil Iławskiego Klubu Kyokushin Karate na facebooku, na który zapraszamy.

 

Sponsorzy
Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

geodeta iława